top of page
  • Admin

9 důvodů, proč milovat instantní fotografii

Aktualizováno: 6. 1. 2019

Okamžitá fotka bývá často láskou na celý život. Boří zaběhnutý standard zaplněných mobilů tisícerými fotkami a plných uložišt disků. Fotka, kterou si můžeš hned osahat má svůj půvab. Proč si jí zamilovat?


1. Každá fotka je originál

Můžeš si jí okamžitě ohmatat, založit a znovu objevovat. Nezapadne nikde mezi tísíci složkami v počítači nebo úložišti.


2. Ukazuje věci takové, jaké ve skutečnosti jsou

Instantní fotku prostě neupravíš, ukazuje tedy věci takové jaké jsou, ve své skutečné kráse. Žádná retuš, žádný podvod.


3. Máš jí ihned v ruce

To je jeden z hlavních důvodů, proč jí lidé tak milují. Odpadá výběr fotek, tisk na který kolikrát ani nedojde.


4. Spojuje a seznamuje lidi

Potvrzuji z vlastní zkušenosti. Čekat na vykreslení fotky je už o sobě takový malý společný zážitek. Pokud ještě fotku někomu po vyfocení ihned daruješ, uvidíš ty jiskřičky v očích.


5. Ucítíš napětí, než se vybarví: povede se?

Při vybarvení se občas cítím napnutá jak guma u kalhot. Jak bude fotka vypadat a já na ni? Nezavřela jsem zrovna oči? Když se fotka povede, radost je veliká!


6. Fotíš jen to, co za to opravdu stojí

Filmy do instantních fotoaparátů nejsou zrovna levné. To si každý hned rozmyslí, co vyfotí. V tom je to kouzlo. Je to opak neúnavného cvakaní, kdy máš v mobilu pět stejných fotek za sebou, no kdyby přece jen náhodou, že.


7. Je to v kurzu

Ano, je to tak. Módní vlna okamžitých fotografií brázdí internet a sociální sítě. Oblíbili si je cestovatelé, influenceři, všichni kreativní lidé, co chtějí fotit trochu jinak.


8. Kvůli krásnému retro vykreslení barev

Když se dívám na fotky z mého Instaxu, tak vždycky žasnu, že vypadají jako kdyby byly pořízeny před 20 lety, přitom jsou třeba týden staré. Každá fotka má svůj osobitý retro nádech a krásné vykreslení barev.


9. S focením si poradí každý

Poslední pádný důvod na odlehčení. Nemusíš být technický typ, ani fotograf. Instantní foťáky jsou tak intuitivní (většinou jen jedno až dvě tlačítka), že jej můžeš klidně svěřit i dítěti (a udělá parádní fotku).39 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page