top of page
  • Admin

Jak na krásné fotky z Instaxu

Kdy se fotka z Instaxu zaručeně povede? Čím retro vzhled fotek z Instaxu ještě umocnit a z fotek vymáčknout to nejlepší?


Základem skvělé skupinovky nebo momentky focené Instaxem je dobré světlo. Mimochodem jako u jakéhokoli jiného fotoaparátu. U Instaxu ale fotíte "naostro" žádný program už tmavou fotku nerozsvití.


"Já tu nedokonalost instantních fotek ctím a miluju, ale když už fotím, snažím se z fotek vykřesat to nejlepší. Takže budiž světlo".

Kdy a kde fotit Instaxem?

Instax miluje denní či podvečerní světlo, fotky pořízené venku jsou určitě v kvalitě o třídu výše než fotky pořízené v interiéru.

Tip: půjčujeme si Instax na letní svatbu? Svatební fotokoutek zkuste postavit ven, uvidíte jak krásné fotky budete mít. Pokud to venku nejde, zapněte si blesk nebo zkuste vymyslet světlejší fotopozadí. Instantní fotografie je fanouškem pestrých barev, mám vypozorováno, že barvy jako červená, žlutá nebo zelená vypadají na retro fotce z Instaxu kouzelně. Fotky v přírodě nebo u zeleného pozadí rozzáří Vaše instaxové počínání.


Smysl denního světla na fotografii můžete vidět v galerii. Fotky čtvercového formátu jsou foceny venku. Fotky obdélníkového večer, levá za použití blesku a pravá bez blesku. Vidíte rozdíl?


Kde a kdy raději Instax schovat? Instaxem můžete fotit jakoukoli situaci, ale například velké zimy nemá fotopapír rád. Focení venku v zimě v teplotách pod bodem mrazu zpomaluje vyvolání fotky, můžete si dokonce myslet, že se fotka nevyvolala. Tak se hned nelekejte, dejte snímek do kapsy a v teple se barvy vykreslí. Pokud jste puntičkář s chcete mít zcela dokonale fotky tak Instax raději schovejte když už je opravdu hodně šero, blesk Vám sice pomůže, ale např. Instax Wide osvětlí hlavně Vás (což je nejdůležitější), ale pozadí za Vámi bude tmavší. Focení Instaxem je čarovné, fotky z rodinných oslav, svateb nebo setkání s kamarády máte ihned v ruce a můžete se ze srdce zasmát, jak vám to tam zase sluší/nesluší. 😁


90 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page