top of page
  • Admin

Léto s Instaxem: který se na cesty osvědčil a co dál s fotkami?Vlastně ani tak nezáleží, jak daleko jedete. Důležité jsou zážitky a vzpomínky. Který Instax je nejlepším parťákem na cestách a jak si z fotek vytvořit cestovatelské album nebo deník se dočtete v článku. Tak jdeme na to!


Jaký Instax s sebou do batůžku?

Ač je analogový rozkošný, tak na cesty doporučuji Instax digitální, kdy lze fotku prohlédnout na displeji a pak s ní pracovat. Třeba tak, že jí ještě upravíme, přidat světlost, či ztmavit dát filtr a poté tisknout není problém. Který Instax toto umí? Pro cestovatele je na míru dělaný Instax SQ10 a 20. I motorkáři Pavel Liška a Honza Révai na svých cestách takový měli. Fotili domorodce a fotky jim nechali na památku a psali cestovatelský deník, kde nechyběly fotky z Instaxu. Ceny digitálních Instaxu se pohybují kolem 5 tisíc korun. To není tak moc, ne?


Lákadlem na fotky z cest je určitě i fototiskárna Instax Sp 3 Share ( tu mám vyhlídnutou už delší dobu). Fotíte na mobil, tak jako obvykle a vybrané snímky pošlete třeba přes bluetooth na tiskárnu, která je vytiskne. Přesně tak, jak jste zvyklí u Instaxu. Tiskárnu lze pořídit pro formát Mini a Square, ale Mini je opravdu mini. Cena pořízení je obdobná jako u digitálního Instaxu.
Co s fotkami? Vykouzlete si cestovatelský deník.


Máte na výběr. Dělat si zápisky v průběhu cesty a nebo to nechat na doma. Pokud není cesta dlouhá, určitě si i po nějaké době doma vzpomenete. Potřebovat budete:


  • fotky

  • tužku, fix

  • washi pásky nebo cestovatelské nálepky

  • sešitek ve formátu A5 nebo deník

Určitě si stačí dojít do místního papírnictví nebo pohledat na webu. To je ale tak trochu past, je toho tolik, že samotný výběr vás může tak pohltit, že se k lepení ani nedostanete. Z e-shopů pro milovníky všeho papírového mám moc ráda Paperlove. U kamenných obchodů je to jednoznačně Tiger, kde jsou navíc ceny hodně příjemné.


TIP: u cestovatelského deníku neplatí, že méně je více. Čím více lepítek, popisků, barev a pásek, tím vypadá stylověji.


Každý den cesty, nová strana. Dopište jen datum, místo, jednoduchý popis zážitků (klidně i negativního, i o tom cestování je) a lepíme. Když si pak deník po čase prohlédnete určitě nebudete litovat. Dlouhé zimní večery jsou před námi, tak co si utřídit své fotografie?19 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page