top of page
  • Admin

Vyvolání fotky z Instaxu: jak funguje?Na akcích, kam se s Instaxem vyrazila se mě pár zvědavců ptalo: Jééé a jak to funguje? No to máte takhle....Instax je malý kouzelný fotoaparát, který nejenže tiskne fotku ihned také s perfektním podáním barev. Technologie jakou je fotka vyvolána je stará už více než 60 let. Stojí za ní Američan Edwin Land, který poté založil všem známou značku Polaroid.
Jak funguje Instax?


Po stisknutí spouště je papír osvícen, přesně jako u starých obyčejných aparátů na film. Každá fotka, která se vkládá do foťáku v kazetě, má v zadní straně již zatavenou černou kapsu s emulzí. Ta je pro vyvolání filmů stěžejní. Kdo už fotil s Instaxem si určitě všiml, že po stisknutí spouště vyjede fotka s hlasitým zvukovým doprovodem (bzučením). Tento zvuk vydává miniaturní lis, kterým snímek po osvícením prochází. Lis emulzi na zadní straně snímku rozdrtí a tím ji aktivuje.


Snímek se poté začne vyvolávat, tedy v místech, kde lis emulzi rozdrtil se začnou objevovat obrysy a barvy. Do pár minut máte v ruce vaši vzpomínku. No není to kouzelné? Tak foťte, dokumentujte, obdivujte a objevujte. S Instaxem nebo s jakýmkoli fotoaparátem.332 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page